Dbanie o nadzwyczajne doświadczenie klienta

Sklep pozycjonowanie

Większość liderów biznesu przesiaduje za biurkiem i twierdzi, że zawsze ma na uwadze klientów, ale zwykle trudno wyrobić sobie o nich właściwe pojęcie, jeśli nie opuszcza się firmy. Trzeba wyjść nabywcy naprzeciw i sprawdzić, jak sytuacja wygląda w terenie.

Oto proste, lecz skuteczne ćwiczenie, które możesz regularnie przeprowadzać w ramach swojego przedsiębiorstwa: wymagaj od każdego współpracownika w zespole, aby robił zakupy u odnoszących sukcesy konkurentów. Odwiedzajcie siedziby ich firm, czytajcie ogłoszenia reklamowe i badajcie, co obiecują swoim klientom. Nie odkrywaj Ameryki - czasami świetne pomysły na udoskonalenie obsługi klienta mogą przyjść ci do głowy, gdy poczynania konkurenta cię zainspirują albo wywołają konsternację. W obu wypadkach będziesz wiedział, co trzeba robić lepiej.

Wynagradzaj zespół za spostrzeżenia. Wyrażaj uznanie dla zespołu za każdym razem, gdy współpracownicy podzielą się z tobą konkretnymi doświadczeniami po wypróbowaniu usług konkurencji. W zaskakującej liczbie przedsiębiorstw menedżerom nie wolno korzystać z produktów rywali. A jeżeli się czegoś takiego dopuszczą, polityczna poprawność nakazuje, aby poskarżyli się na mankamenty w ofercie konkurenta. To oszukiwanie samego siebie, a często i stracona okazja do znalezienia sposobu na ulepszenie obsługi własnych klientów.

Na tym właśnie polega problem z doświadczeniem klienta - rzadko możesz je zdobyć przy swoim biurku. Sytuacja wymaga, abyś wraz ze współpracownikami porzucił salę konferencyjną, odłożył arkusze kalkulacyjne, zaniechał posiedzeń na temat strategii i wyszedł poza firmę, by doświadczyć dokładnie tego samego co klient. Nie drogą pośrednią - przez agentów i informatorów, którzy opowiadają ci

0 wszystkim albo dodatkowo upiększają relację na spotkaniach zarządu. Przekonaj się na własnej skórze, jak wygląda rzeczywistość, stając się klientem.

Gwiazda wśród inwestorów spekulacyjnych Mike Maples mawia: Możesz przez całą noc pracować nad bezpodstawnymi twierdzeniami na temat sytuacji klientów, ale poszukiwanych faktów nigdy nie znajdziesz pod swoim dachem.

Jakie działania powinieneś podejmować częściej?

Przeanalizuj zachowania i działania, które twoi klienci najbardziej doceniają

1 najczęściej nagradzają komplementami. Buduj na fundamentach własnych sukcesów. Ilekroć z jakiegokolwiek powodu spotkasz się ze strony klientów

z pozytywną opinią, tylekroć traktuj ją poważnie. Rozejrzyj się i zastanów, czy pozycjonowanie stron nie mógłbyś powtórzyć tych zachowań lub czynności w stosunku do innych klientów.

Co powinieneś ograniczyć?

Powinieneś ograniczyć działania i wyeliminować zachowania, których klienci nie lubią albo nie chcą. To zdumiewające, ile spółek proponuje klientom usługi, które

nabywców nie interesują, a wycofuje fundusze z usług, których klienci pragną. Czasem najtrudniej zredukować niepotrzebne przedsięwzięcia, chyba że firmę ogarnie kryzys.

Odpuszczanie: ćwicz się w twórczej rezygnacji

Na każdym etapie rozwoju biznesu trzeba być przygotowanym na podjęcie nowych działań i zaprzestanie starych. Peter Drucker nazywa taki proces twórczą rezygnacją.

Masz ograniczony czas, pieniądze i inne zasoby. Przypuszczalnie musisz zarzucić przestarzałe lub mniej skuteczne działania, aby rozpocząć coś nowego. Jednym z najlepszych sposobów na uproszczenie i usprawnienie operacji biznesowych jest wyeliminowanie wszelkich czynności, które nie zwiększają satysfakcji klienta.

We wszystkim, co robisz sklep seo, przyjmij sposób myślenia od zera. Nieustannie zadawaj sobie pytanie: czy jest coś, co teraz robimy, a czego przy aktualnym stanie wiedzy nie zrobilibyśmy ponownie, gdybyśmy mieli zaczynać od nowa?

Czy zrobiłbyś to jeszcze raz?

W każdym przedsiębiorstwie i na jakimś etapie każdej kariery człowiek może znaleźć odpowiedź na to pytanie. W czasach niepokoju i szybkich zmian zawsze znajdą się czynności, które musisz całkiem zarzucić, działania, które nie wnoszą już żadnej wartości w życie aktualnych klientów na aktualnych rynkach.

Powinieneś także się zastanowić, czy masz jakieś produkty lub usługi, które dziś oferujesz, a których przy obecnym stanie wiedzy nie wprowadziłbyś więcej na rynek, gdybyś miał zaczynać od nowa. Ogromna większość produktów i usług opracowanych i sprzedawanych na konkurencyjnych rynkach w końcu poniesie fiasko i trzeba będzie je zlikwidować. Jeżeli klienci nie korzystają z twojej oferty w wystarczającym stopniu, płacąc satysfakcjonującą cenę, a ty nie potrafisz produktów udoskonalić na tyle, by stały się konkurencyjne, to jest jasne, że należy z nich zrezygnować.

Czy to działa?

Przyznanie, że kiedyś jakaś koncepcja wydawała się świetna, a potem nie spełniła pokładanych w niej nadziei, wymaga niezwykłej odwagi pozycjonowania. Jeszcze gorzej, jeśli zainwestowałeś w przedsięwzięcie, które w oczach klientów nie daje efektów. Jedyne pytanie, jakie powinieneś sobie ciągle zadawać, brzmi: czy to działa?

Przestrzegaj zasady, by wypróbowywać pomysł raz za razem, a potem testować coś innego. Nie przywiązuj się do koncepcji, produktu lub usługi. Nie podążaj utartymi szlakami! Rynek to srogi tyran, ale musisz pozwolić, by pełnił funkcję sędziego. Bardzo często zdarza się, że oferta, która na początku wydawała się

idealna, staje się nieatrakcyjna albo niekonkurencyjna. Rynek się zmienia, zmieniają się preferencje klienta, a wtedy nadchodzi czas, by ograniczyć straty i ruszyć naprzód.

Zadowolenie klienta nie wystarczy

Z reguły powinieneś traktować każdego nabywcę tak, jakby codziennie groziła ci jego utrata. Zawsze szukaj sposobów na poprawę jakości doświadczenia, jakie klient zdobywa w twojej firmie. Nigdy nie bądź usatysfakcjonowany, nieustannie podnoś poprzeczkę.

Zadowolenie klienta nie wystarczy - twierdzi autor bestsellerów, Jason Jennings. -Klienci, którzy mówią w ankietach, że są tylko zadowoleni, to ci, którzy przy pierwszej okazji udają się do kogo innego. Jeżeli szukasz lojalności, to musisz prześcigać oczekiwania.

Dbanie o nadzwyczajne doświadczenie klienta

Jeśli chcesz spotkać się z zaliczaną do najprzyjemniejszych obsługą klienta detalicznego, to odwiedź restaurację Cztery Pory Roku na Manhattanie. Lokal jest ceniony także ze względu na znakomitą kuchnię, jedną z najlepszych na świecie. Przestronne wnętrza, egzotyczne aromaty i czujny personel od razu wywierają duże wrażenie. Jednak najbardziej niesamowite jest to, jak bardzo pracownicy dbają o to -spokojnie i profesjonalnie - aby każdy gość bez wyjątku czuł się swobodnie.

SEO, elokwentny szwajcarski współwłaściciel Czterech Pór Roku, podchodzi do klienta z wyciągniętą ręką, w eleganckim, szytym na miarę garniturze. Porusza się z takim wdziękiem i bije od niego takie ciepło, że nazywa się go Fredem Astairem branży restauracyjnej. Uwielbia kierować swoim zespołem i mocno angażuje się w nieustanne udoskonalanie doświadczenia klienta.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Dbanie o nadzwyczajne doświadczenie klienta”

Leave a Reply

Gravatar